اخبار > راه اندازی سامانه جدید پست الکترونیک (e-mail)  چاپ        ارسال به دوست

با همت مرکز فناوری اطلاعات و مرکز آپا دانشگاه مازندران انجام شد:

راه اندازی سامانه جدید پست الکترونیک (e-mail)

 

 

 

 

 

 

با همت مرکز فناوری اطلاعات و مرکز آپا دانشگاه مازندران انجام شد:

راه اندازی سامانه جدید پست الکترونیک (e-mail)

      به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سعید یگانگی مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران از راه‌اندازی سامانه جدید پست الکترونیک (e-mail) خبر داد و گفت: به حول و قوه الهی و با پشتیبانی و حمایتهای دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه، سامانه جدید پست الکترونیک دانشگاه مازندران _ اکسیژن (Axigen) _ راه‌اندازی و از تاریخ یکشنبه 12 مردادماه 1399 آماده بهره برداری می‌باشد.

      بر اساس این گزارش، دکتر یگانگی افزود: سامانه جدید براساس بررسی‌های فنی مشترک مرکز فناوری اطلاعات و مرکز آپا دانشگاه مازندران از بین سامانه‌های موجود در کشور انتخاب گردیده و یکی از بهترین، پایدارترین و امن‌ترین سامانه‌های پست الکترونیک در جهان بوده که در بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ کشور درحال بهره‌برداری می‌باشد.

      مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران سپس از امکانات این سامانه گفت: سامانه پست الکترونیک جدید دارای امکانات مناسبی مانند دسترسی بالا، خوشه‌بندی، سخت افزار امنیتی اختصاصی، آنتی اسپم و مقابله با حملات سایبری می‌باشد. هم‌چنین سامانه جدید پست الکترونیک دارای رابط گرافیکی زیبا با دسترسی‌های آسان، تقویم، مدیریت کارها و قابلیت استفاده و به اشتراک‌گذاری تقویم و برنامه‌های روزانه با سایر افراد دیگر در درون سازمان را دارد.

      دکتر یگانگی افزود: از دیگر ویژگی‌های این سامانه می‌توان به سازگاری با کلیه دستگاه‌های همراه مانند موبایل و تبلت و پشتیبانی کامل از زبان فارسی و تقویم هجری، ارسال ایمیل‌های گروهی به صورت مناسب و در نهایت مدیریت کامل و آسان سامانه اشاره کرد..

      مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران خاطرنشان کرد: آدرس سامانه پست الکترونیک دانشگاه و کاربران و هم‌چنین اطلاعات ورود کاربران هیچگونه تغییری نداشته و کاربران می‌توانند با همان اطلاعات کاربری سامانه قبلی در سامانه جدید وارد شوند. و با اولین ورود کاربران به سامانه جدید کلیه ایمیل‌های قبلی به همراه پوشه‌های مربوطه ظرف مدت حداکثر 24 ساعت به سامانه جدید انتقال می‌یابد. هم‌چنین هم‌زمان با ارتقای سامانه، حجم تخصیص یافته به کاربران تا سقف 6 Gb  به میزان  %50 افزایش می‌یابد.

       دکتر یگانگی در ادامه توصیه‌ای هم به کاربران داشت و گفت: کاربران می‌توانند جهت مطالعه راهنمای استفاده از سامانه جدید پست الکترونیک به تارنمای مرکز فناوری اطلاعات itc.umz.ac.ir   مراجعه نمایند و در صورت بروز مشکل یا مواجهه با هرگونه سوال یا دریافت اطلاعات کاربران گرامی می‌توانند با شماره داخلی 2881 یا پست الکترونیک itc@umz.ac.ir  تماس بگیرند. در خاتمه از حمایتها و پشتیبانی دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه و دکتر علیرضا خصالی معاون پژوهش و فناوری تشکر و قدردانی می‌شود.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی


٠٨:٢١ - چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٢٦١٥٦    /    تعداد نمایش : ١٥٤٦